Skip to main content

Przegląd zastosowania:

W dzisiejszym świcie wśród konsumentów rośnie zapotrzebowanie na produkty coraz lepsze, coraz bardziej inteligentne i intuicyjnie, które będą odpowiadały na ich potrzeby i poprawiały samopoczucie. Dla właścicieli marek i producentów oznacza to dalsze przekraczanie granic w zakresie rozwiązań innowacyjnych, produkowanie mniejszych urządzeń, które mogą zapewnić konsumentom nowe opcje produktów, jakich nie widzieli wcześniej. 

Miniaturyzacja urządzeń w zakresie montażu i łączeń może stanowić wyzwanie, zwłaszcza podczas aplikacji czujników elektronicznych i baterii w tak niewielkim urządzeniu, np. wewnątrz strzały łuczniczej. 

Na szczęście, dla wiodącego producenta urządzeń elektronicznych kleje Born2Bond™ Flex i Light Lock HV formy Bostik pomogły sprostać wyzwaniom, sprawiając, że strzały stały się bardziej inteligentne i innowacyjne. 

Opis problemu:

Wiodący producent urządzeń elektronicznych chciał połączyć czujnik uderzenia i matrycę LED z trzonem strzały oraz zamocować wewnątrz baterię. Oprócz tego, że był bardzo mały i składał się z wielu elementów, czujnik i jego bateria musiały wytrzymać czujniki środowiskowe, dużą prędkość, a także dużą siłę uderzenia, jakiej doświadcza strzała.

Firma wypróbowała wiele wiodących technologii sklejania dostępnych obecnie na rynku, ale żadna nie oferowała wymagań dotyczących wydajności dla zarówno dla czujnika jak i baterii. Wystąpiły następujące awarie:

  1. Czujnik i/lub bateria uległy awarii z powodu siły uderzenia strzały trafiającej w cel lub, co bardziej prawdopodobne, nie trafiającej w cel i łączącej się ze skałą lub pobliskim drzewem. 
  2. Elementy sklejone ze sobą nie były wodoodporne, co powodowało awarie czujnika i/lub baterii. 

Zaczęło się wydawać, że nie znajdą kleju, który umożliwiałby im stworzenie tej innowacyjnej strzały. 

Rozwiązanie problemu:

Na szczęście wiodący dystrybutor skontaktował się z formą Bostik, aby uzyskać wkład naszego zespołu w technologie klejenia, które odpowiedzą na jego zapotrzebowanie. W tym zastosowaniu szczególnie ważny jest rozkład masy. Oprócz spełnienia rygorystycznych wymagań dotyczących właściwości mechanicznych, wybrany klej wymagał bezpośredniego połączenie elementów z trzonem strzały w celu utrzymania prawidłowego wyważenia całego trzony strzały. 

Born2Bond™ Flex okazał się idealny dla części baterii w tym zastosowaniu, ponieważ był w stanie utrzymać pełną wydajność, nawet gdy strzała trafiała w cel. 

Born2Bond™ Flex:

– ponad 200% wydłużenia zapewnia niezrównaną wytrzymałość i elastyczność

– wysoka odporność na uderzenia dla lepszej wydajności

– żelowa konsystencja zapewnia precyzyjną aplikację i ochronę przed przenikaniem wody.

Born2Bond™ Light Lock HV był produktem idealnie stworzonym do tego zastosowania, ponieważ był odporny na rozpadanie się pod wpływem siły uderzenia oraz był bezwonny, dzięki czemu proces produkcji był bezpieczniejszy i wygodniejszy. 

Born2Bond™ Light Lock HV:

– 5-10 sekund czas mocowania

– niski poziom kwitnienia, dla lepszej estetyki produktu końcowego

– silne połączenie z plastikową obudową czujnika

Posiadając niezrównanie możliwości działania, te kompatybilne produkty oferują unikalną, innowacyjną kombinację, która umożliwiła producentowi zaspokojenie potrzeb związanych zarówno z czujnikiem, jak i z łączeniem baterii oraz rozwinięciem ich inteligentniejszych pomysłów na produkty. 

Dzieje się tak, ponieważ Flex i Light Lock HV są oparte na szybko wiążącej, opracowanej technologii kleju błyskawicznego, zaprojektowanej specjalnie z myślą o wymagających, precyzyjnych potrzebach montażowych. 

Wartości Born2Bond

Od czasu wdrożenia Born2Bond™ Flex i Light Lock HV do procesu produkcji strzał, producent był w stanie:

  1. Zwiększyć możliwość precyzyjnej aplikacji za pomocą zrobotyzowanego sprzętu dozującego’
  2. Spełnić wymagania dotyczące wydajności produktu na poziomie -40 st.C
  3. Poprawić samopoczucie swoich pracowników, dzięki nisko zapachowej formule Bond2Bond

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Born2Bond™ może pomóc rozwiązać Twoje złożone wyzwania związane z montażem produktów.