Skip to main content
Home » Blog » Zwiększenie możliwości projektowania produktów dzięki Born2Bond™ Ultra HV

Przegląd zastosowania:

W związku z tym, że konsumenci coraz częściej wybierają mniejsze, przenośne, nadające się do noszenia urządzenia elektroniczne, montaż skomplikowanych komponentów może okazać się trudny. Wyzwanie to jest jeszcze większe, gdy rozważamy wymagania dotyczące materiałów mających kontakt ze skórą oraz problemy związane z wiązaniem, jakie mogą stwarzać te materiały. 

Na szczęście Bostik Born2Bond™ Ultra HV był w stanie sprostać wyzwaniom związanym z klejeniem, jednocześnie zwiększając ogólne możliwości projektowe.

Opis problemu

Producent urządzeń elektronicznych do noszenia, używał utwardzonego silikonu jako elementu do tworzenia gadżetów monitorujących aktywność fizyczną. Wybrano utwardzony silikon, ponieważ spełnia on wymagania dotyczące kontaktu ze skórą (biokompatybilność, odporność na pot, zapachy), związanie go z poliwęglanem było pozornie niemożliwe, ze względu na jego niską energię powierzchniową. 

Firma wypróbowała wiele wiodących technologii klejenia dostępnych obecnie na rynku i zainwestowała dużo czasu i zasobów w rozwiązanie problemu. Jednak nic nie działało w przypadku ich ręcznych procesów aplikacji. Wyglądało na to, że firma będzie musiała zrezygnować z całego projektu.

Rozwiązanie

Na szczęście, wiodący dystrybutor zwrócił się do firmy Bostik ze spostrzeżeniami odnośnie technologii klejenia, które mogłyby sprostać wyzwaniu. Oprócz łączenia utwardzonego silikonu z poliwęglanem, klej musiał działać dobrze w przypadku bardzo małych, precyzyjnych i szybkich ręcznych metod aplikacji. 

Po przetestowaniu produktów Born2Bond™ w wielu działach, firma zgodziła się, że nasz zestaw Ultra HV (klej i podkład) zapewnia niezrównaną przyczepność w porównaniu z jakąkolwiek inną wypróbowaną technologią. Oprócz łączenia ze sobą początkowego komponentu, zestaw ten zapewniał wysoką wydajność łączenia w innych zastosowaniach związanych z montażem części. 

Dzięki tej próbie stało się jasne, że nasz zestaw Ultra HV nie tylko rozwiązał ich początkowy problem z łączeniem, ale także otworzył możliwość innych projektów i możliwości łączenia, które nie były wcześniej brane pod uwagę.

Dzieje się tak, ponieważ zestaw Ultra HV jest oparty na szybko wiążącej opracowanej technologii kleju błyskawicznego, zaprojektowanej specjalnie z myślą o trudnych i precyzyjnych potrzebach podczas montażu.

Cechy Bond2Bond

Od czasu wdrożenia zestawu Born2Bond™ Ultra HV na swoich liniach produkcyjnych, producent był w stanie:

– zwiększyć możliwość precyzyjnej aplikacji dzięki aplikatorowi z długą dyszą

– poprawić ogólną estetykę produktu dzięki zastosowaniu metody aplikowania kropkami

– poprawić wydajność dzięki szybkiemu, 15 sekundowemu, czasu ustalania

– zwiększyć estetykę na czarnych podłożach dzięki właściwościom niskowykwitowym

Ponadto producent mógł dobrze poznać produkt bez konieczności inwestowania w sprzęt i zwiększania powierzchni produkcyjnej. 

Producent odnotował, że produkt najlepiej współpracuje z Born2Bond™ Primer i jest bardzo dobrze zintegrowany z procesami linii produkcyjnej. 

Zestaw Ultra HV, cechy i zalety:

– niski zapach zwiększający bezpieczeństwo i komfort pracowników

– mniej kruchy niż konwencjonalne kleje błyskawiczne – zwiększający wydajność

– adhezja na wielu podłożach, poprawa elastyczności procesu i możliwości projektowych

– szybki czas ustalania – zwiększenie wydajność i szybka realizacja 

– niskie poziom kwitnienia – poprawa estetyki końcowej

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Born2Bond™ może pomóc rozwiązać Twoje złożone wyzwania związane z montażem produktów.