Skip to main content
Home » Blog » Bez kategorii » Kleje do silnego ekranowania elektromagnetycznego

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem urządzeń bezprzewodowych, zdaliśmy sobie sprawę, że coraz ważniejsze staje się radzenie sobie z falami elektromagnetycznymi, które promieniują w tym samym spektrum częstotliwości i powodują zakłócenia elektromagnetyczne. Urządzenia emitujące częstotliwości radiowe wymagają skutecznego ekranowania elektromagnetycznego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zakłóceń na pobliskie komponenty i chronić urządzenie końcowe przed pogorszeniem wydajności. Wraz z ewolucją elektroniki w kierunku miniaturyzacji, niższej wagi i wyższych prędkości, wyzwania te stają się coraz bardziej znaczące, ponieważ konwencjonalne metody ekranowania mają ograniczenia funkcjonalne i operacyjne.

Proponowanym przez nas optymalnym rozwiązaniem w zakresie ochrony przed zakłóceniami jest zastosowanie elektromagnetycznego kleju ekranującego.

Czym są elektromagnetyczne kleje ekranujące?

Łączność, niezawodność i rygorystyczne normy bezpieczeństwa zwiększają zapotrzebowanie na wysokowydajne rozwiązania w zakresie ekranowania zakłóceń elektromagnetycznych (EMI). Kleje do ekranowania elektromagnetycznego to produkty zaprojektowane w celu zmniejszenia wpływu pól elektromagnetycznych i promieniowania na urządzenie lub obiekt. Ekran wykorzystuje barierę wykonaną z materiału przewodzącego, której celem jest ochrona urządzeń przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i tłumienie przenoszenia EMI na zewnątrz urządzenia.

Bardzo skutecznym klejem do ekranowania elektromagnetycznego jest Dowsil ™ EC-6601. Produkt ten to klej silikonowy z serii produktów stosowanych w elektronice i  jest w stanie wytrzymać wiele cykli ściskania i rozciągania oraz utrzymuje silną ścieżkę przewodzącą. Dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowań w radarach 5G, kamerach i stacjach bazowych.

Klej do ekranowania elektromagnetycznego: DOWSIL™ EC-6601

DOWSIL ™ EC-6601, zdobywca nagrody R&D 100 Award 2020, jest jednym z najlepszych klejów przewodzących. DOWSIL ™ EC-6601 to stabilny i trwały klej do ekranowania elektromagnetycznego. W porównaniu z innymi produktami wykazuje silniejszą przyczepność, większą przewodność, lepszą wytrzymałość materiału, większą elastyczność i dłuższy okres przydatności.

Ten wyjątkowy klej oferuje:

  • Silne ekranowanie w szerokim zakresie częstotliwości
  • Wydłużenie większe niż 150% zapewnia elastyczność połączeń
  • Silną przyczepność do wielu podłoży
  • Niezawodne działanie dzięki właściwościom mechanicznym i mechaniczno-przewodzącym
  • Doskonała odporność na korozję

Zapytaj eksperta o więcej informacji na temat skutecznego ekranowania EMI za pomocą DOWSIL™ EC-6601.