Skip to main content
Home » MD Poland Produkty » Smary specjalistyczne

Smary specjalne mogą poprawić wydajność procesów produkcyjnych i obniżyć koszty, jednocześnie poprawiając jakość produktów wytwarzanych przez Twoją firmę. 

Smary specjalne przyczyniają się do zmniejszenia tarcia i zużycia, wydłużają czas smarowania oraz zmniejszają koszty konserwacji i wymiany w urządzeniach, w których zwykłe smary nie są wystarczające.

Badania i postęp przyczyniły się do stworzenia możliwie jak najlepszych rozwiązań w zakresie substancji smarnych, w celu sprostania najbardziej wymagającym zastosowań. 

Mogą one przyczynić się do zyskania znacznej przewagi przez firmę: obniżając koszty produkcji, zwiększenie niezawodności i wydajności produktu. 

Wybór odpowiedniego środka smarnego w procesie projektowania i produkcji zapewni Twojej firmie dużą przewagę.

Przedstawiciele MD Poland wiedzą, jak wśród najbardziej prestiżowych marek na świecie wskazać, który klej będzie najlepiej dopasowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie klienta, biorąc pod uwagę wymagania techniczne  dotyczące projektowania i produkcji.

Skontaktuj się z nami

Jakie rodzaje smarów oferujemy?

MD Poland oferuje szeroki wybór smarów od olejów syntetycznych, przez smary silikonowe, aż po smary suche (powłoka przeciwcierna). Gwarantują one użytkownikowi końcowemu szerokie i bezpieczne działanie w dowolnym sektorze specjalistycznym. 

Przy doborze odpowiedniego smaru bierzemy pod uwagę obciążenie, prędkość, temperaturę, materiały, warunki użytkowania, kompatybilność z używanymi podłożami oraz zdrowie i bezpieczeństwo operatorów jak i środowiska. 

Smary zostały opracowane tak, aby wytrzymać naprężenia związane z wysokimi obiążeniami, skażonym środowiskiem, oddziaływania chemiczne, ekstremalne temperatury oraz zróżnicowanie prędkości.

Wybierz smar specjalny

Przetestuj nasze smary przemysłowe

Oleje

Wysokowydajne oleje produkowane są z opatentowanym cyklem obróbki wodorowej, który gwarantuje wysoki poziom nasyconych wiązań i praktycznie brak zanieczyszczeń dzięki dodatkom nowej generacji o zwiększonej wydajności.

Smary

Smary o wysokiej wydajności zostały zaprojektowane i skonstruowane do użytku w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie ciśnienia, oddziaływania chemiczne, skrajne temperatury oraz zróżnicowanie prędkości.

Pasty

Smary tego typu, tworzą przyczepną i mocno warstwę, która zapobiega zużyciu pod ekstremalnymi obciążeniami i przy niskich prędkościach. 

Powłoka przeciwcierna

Suche smary uzyskane z mikronizowanych cząstek stałych smarów rozproszonych w mieszaninach starannie dobranych żywic i rozpuszczalników.