Skip to main content
Home » Blog » Bez kategorii » Zarządzanie ciepłem LED za pomocą pasty termoprzewodzącej HTSP Electrolube

LED to wciąż rozwijający się rynek, ponieważ coraz więcej tradycyjnego oświetlenia jest zastępowane urządzeniami LED, które są lepsze w: 

  • Efektywności energetycznej: zużywa mniej energii, a zatem jest bardziej ekonomiczne i zmniejsza wpływ na środowisko naturalne
  • Trwałości: Światło LED trwa dłużej niż inne formy oświetlenia
  • Bezpieczeństwo: Diody LED nie emitują szkodliwego promieniowania UV ani podczerwonego.

Jedną z branż, która świadoma jest płynących korzyści z oświetlenie LED jest branża motoryzacyjna. Między innymi dlatego wielu klientów korzysta z żywic hermetyzujących, powłok konforemnych i materiałów do zarządzania termicznego w swoich projektach oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego LED.

HTSP Electrolube: Trudności w stosowaniu

Zastosowanie produktów do zarządzania temperaturą może wiązać się z kilkoma problemami. Chociaż diody LED są znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne formy oświetlenia, nadal wytwarzają pewne ilości ciepła. Ciepło to ma negatywny wpływ na wydajność, więc odprowadzanie ciepła z diody LED ma ogromne znaczenie. Wysoka temperatura może nie tylko pogorszyć żywotność diody LED, ale także wpłynąć na emitowany przez nią kolor. W przypadku oświetlenia pojazdów jest to szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. 

Materiały do zarządzania temperaturą są zwykle nakładane w grubości około >50 µm, a najlepsze wyniki uzyskuje się zwykle przy bardzo małej ilości materiału. Jeśli materiał zostanie nałożony zbyt grubo, nastąpi wzrost oporu cieplnego i zmniejszenie wymiany ciepła między urządzeniem a radiatorem lub obudową. W rzeczywistości, produkty zazwyczaj wybierane do tego typu zastosowań mogą być nakładane zbyt grubo (250µm) i być trudne w aplikacji. Aby rozwiązać ten problem, Electrolube oferuje specjalny produkt: HTSP firmy Electrolube.

Zdane testy

Produkt przeszedł kilka testów, zanim został zaproponowany do różnych zastosowań. Celem testów było przede wszystkim 

  • Sprawdzenie długoterminowej stabilności termicznej produktu 
  • Sprawdzenie wypompowywania podczas zmian temperatury związanych z włączaniem i wyłączaniem diod LED.

HTSP przeszedł następujące testy dzięki swoim właściwościom, potwierdzając, że ma wyższą wartość przewodności cieplnej niż ogólnie wybrane produkty, co pozwala na znaczną poprawę wydajności diod LED.